Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej

mgr Małgorzata  Sałata
mgr Małgorzata Sałata
Pełna kadra oddziału →

Oddział Kardiologii z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu liczy 40 łóżek w tym 12 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Oddział świadczy usługi w zakresie leczenia różnych postaci choroby wieńcowej (ostre zespoły wieńcowe, przewlekła choroba niedokrwienna), nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca, żylnej choroby zakrzepowo – zatorowej (zatorowość płucna), innych rzadszych chorób układu krążenia. Przy Oddziale działa codziennie (5 dni w tygodniu) Poradnia Kardiologiczna oraz Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej, wykonująca badania echokardiograficzne przezklatkowe i przezprzełykowe, 24 – godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, próby wysiłkowe na bieżni ruchomej oraz na cykloergometrze, próby wysiłkowe farmakologiczne i echokardiograficzne, ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego (ABPM). W Poradni Kardiologicznej możliwa jest także kontrola urządzeń wszczepialnych: stymulatorów serca, kardiowerterów – defibrylatorów, stymulatorów resynchronizujących. Ponadto na terenie Szpitala od 2009 r funkcjonuje Kardiologia Interwencyjna, wykonująca wszystkie zabiegi na naczyniach wieńcowych – planowe i ostre oraz wszczepiająca kardiostymulatory i kardiowertery – defibrylatory, wykonujące ablację podłoża arytmii nadkomorowych i komorowych.

W 2018 roku w Szpitalu został otwarty Oddział Dziennej Rehabilitacji Kardiologicznej oferujący rehabilitację pacjentów po zabiegach wieńcowych i kardiochirurgicznych

W 2022 roku oddział przeszedł gruntowny remont.

Lekarze

• dr n. med. Marta Wojtasik-Anioł z-ca Kierownika Oddziału